تبلیغات
معماری در گرگان - چمران: نواقص طرح تفصیلی برطرف شود

تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :RSS

معماری در گرگان

چهارشنبه 23 اسفند 1391

چمران: نواقص طرح تفصیلی برطرف شود
مرتبط با :
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: طرح تفصیلی تهران بسیار خوب است اما باید نواقص و ایرادهای آن برطرف شود.

به گزارش واحد مرکزی خبر،‌ مهدی چمران در پانصد و ششمین جلسه شورا درباره طرح تفصیلی تهران افزود : در تنظیم این طرح از استادان و کارشناسان مجرب استفاده شده است و اگر بحثی درباره برخی بندهای این طرح وجود دارد نباید کل طرح را زیر سؤال برد و اگر این طرح کامل اجرا شود به نفع شهر و شهروندان است.

معصومه ابتکار دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز درباره طرح تفصیلی گفت : نخستین خدشه ‌ای که به این طرح وارد شد در کمیسیون ماده پنج بود و بعد از آن تغییرات اساسی در اجرای طرح صورت گرفت که معادلات آن را دچار خدشه کرد .

وی افزود : کمیسیون ماده پنج شورای عالی شهرسازی تغییراتی در طرح تفصیلی ایجاد کرد که منجر به ناقص شدن این طرح شد.

ابتکار اضافه کرد : پس از تصویب طرح تفصیلی در شورا قرار بود سال نخست اجرای این طرح ، سال بازنگری و مبنای اجرای طرح باشد تا نواقص و ایرادات آن به مرور رفع و طرح قوی تر شود.

وی گفت : نگرانی ما از آنجا آغاز شد که در کمیسیون ماده 5 تغییراتی در ضوابط این طرح و به دور از چشم اعضای شورا داده شد.

عضو شورای شهر تهران گفت : هم اکنون در مناطق یک ، 2، 3 و 5 تهران به گونه ‌ای ساخت و سازها افزایش یافته که منجر به افزایش ترافیک در این مناطق شده است و مزیتی برای زندگی کردن ندارد.

عباس شیبانی عضو دیگر شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه طرح تفصیلی باید بطور کامل اجرا شود گفت : این طرح باید بدون کم و کاست در تهران اجرا شود و همه باید طبق قوانین و مقررات آن را اجرا کنند .

وی افزود : باید مصوبه ‌ای تصویب شود تا ساختمان‌هایی که برخلاف مجوز بالای چهارطبقه در تهران ساخته می‌شود تخریب شود و افرادی که مجوز این ساخت و سازها را می‌دهند از کار اخراج شوند.

لزوم نظارت دقیق بر اجرای طرح تفصیلی

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران گفت: باید نظارت دقیقی بر اجرای طرح تفصیلی صورت گیرد .

علیرضا دبیر در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران افزود: در این زمینه نباید همه تقصیر‌ها را به گردن مدیریت شهری بیندازیم و کمیسیون عمران شورا هم باید نظارت دقیقی بر عملکرد مدیریت شهری در حوزه طرح تفصیلی داشته باشد.

وی گفت: در هر موردی که کمیسیون عمران به صورت مصداقی ورود کرده است اعضای شورا کوتاهی نکرده و همراهی کرده ‌اند و در آینده نیز اگر کمیسیون عمران موارد منجر به ساخت و ساز در فضاهای سبز و یا تخلفات شهرسازی را پیگیری کند ، اعضا با همراهی خواهند ‌کرد تا از تخلفات جلوگیری شود.

در این جلسه ،مرتضی طلایی رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران نیز در واکنش به تذکر حمزه شکیب رییس کمیسیون عمران شورا درباره طرح تفصیلی گفت: این تذکر قبل از مدیریت شهری به خود اعضای شورای شهر باز می‌گردد.

وی به مطالعات پشتوانه طرح جامع و تفصیلی شهر تهران اشاره کرد و افزود: نباید انتقادها به گونه‌ ای مطرح شود که اساس و پایه طرح تفصیلی سست شود و زیر سوال برود.

طلایی گفت: به چالش کشیدن طرحی که با چندین سال تلاش مدیریت شهری و همکاری شورای شهر تدوین شده است ، درست نیست و انتقادات باید از مبادی نظارتی به ویژه شورای شهر دنبال شود.

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران نیز گفت: چنین پروانه‌ ای اصلا نباید صادر می‌شد که هم اکنون شهردار منطقه بخواهد به موضوع ورود کند و مانع ساخت و ساز شود.

حمزه شکیب رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران هم در خاتمه این بحث خطاب به اعضای شورای شهر تاکید کرد بدون همراهی آنها اعمال نظارت ممکن نیست و نظارت تنها به کمیسیونی که وی مسئولیت آن را بر عهده دارد محدود نمی‌شود.

وی افزود: اینجا شوراست و در شورا نمی‌توان به تنهایی کاری را پیش برد.


سبک معماری ایرانی، اسلامی در ساخت و سازهای شهری رعایت شود       

عضو شورای شهر تهران گفت:سبک معماری ایرانی - اسلامی در ساخت و سازهای شهری رعایت شود .

احمد مسجد ‌جامعی در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از اجرای ناقص طرح تفصیلی و ساخت و سازهای غیرمجاز در تهران افزود: باید توجه زیادی به ساخت و ساز و به موضوع زیبایی ساختمان ‌ها صورت گیرد.

وی گفت: خانه ملت واقع در میدان بهارستان به گونه ‌ای ساخته شده است که به هیچ وجه با سبک معماری ایرانی - اسلامی همخوانی ندارد.

مسجد‌جامعی افزود: هنگامی که ما این قبیل ساختمان‌ها را در تهران می‌سازیم چه انتظاری باید داشته باشیم که مردم روابط و شاخص‌های ساخت و ساز را رعایت کنند.

وی همچنین در ادامه گفت: سنت بسیار خوب در کشور ما وجود دارد که در پایان سال یادی از گذشتگان و افرادی که در طول یکسال فوت کرده‌ اند می کنیم که در این خصوص باید یادی کنیم از 85 نفر از هنرمندان در عرصه های مختلف از جمله سینما ، تئاتر، ادبیات، موسیقی و همچنین 6 نفر از همکاران شواریاری  که در طول سال 91 به رحمت خدا رفته ‌اند.

همچنین معصومه آباد دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای این جلسه گزارشی از نمایشگاه کتاب یاد یار مهربان ارائه کرد و گفت : این نمایشگاه فرصتی مغتنم برای معرفی کتاب ناشران بود بویژه که عنوان کتاب ها جدید بود و قدرت انتخاب به دانش آموزان و مدارس می داد.

وی افزود: نکته دیگر مکانیزه کردن گردش کار بود که بازدیدکنندگان قبل از ورود به نمایشگاه ،کتاب خود را انتخاب می کردند.

معصومه آباد گفت: در این نمایشگاه 540 ناشر شرکت کردند و 2200 عنوان کتاب عرضه شد.


...نوشته شده توسط مهدیه صبوحی در ساعت 01:40 ب.ظ
نظرات ()


مدیر وبلاگ: مهدیه صبوحی


صفحه نخست | پست الکترونیک | آرشیو مطالب | لینك آر اس اس | تماس با ما | کد30تی

.:: Design Theme By : wWw.cad30ty.Com ::.